menu

Apbedīšanas nams “KORAD”

Jelgava, Rūpniecības iela 16

+(371) 29456819 00-24
+(371) 26802777 00-24
https://www.korad.lv

Urnas

Kādu urnu izvēlēties pīšlu glabāšanai nav steidzīgs jautājums, un tā atrisināšanas process var ilgt tik, cik Jums ir nepieciešams. Urnas izgatavošanai izmanto praktiski visus pieejamus materiālus: akmens, marmors, keramika, metāli, stikls, koks, tekstils, u.c. Pati urna kalpo kā vieta, kur ievietot kapsulu ar pīšļiem, tāpēc izmaksas par visparastāko kapsulu, kuru ir atļauts oficiāli izmantot pīšlu pārvadāšanai, jau tiek iekļautas kremācijas cenā. Viss pārējais – ir gaumes lieta.

Pašlaik Latvijā (2017. g. Aprīlis) nepastāv īpašs likums, kas paredz kurš – kuru – kā – kur un kad apbedīs. Un pēc esošajiem noteikumiem kopš kremācijas brīža valdība vairs nepiedalās turpmāko darbību reglamentēšanā ar mirušā pīšliem. Neviens un nekad oficiāli neprasīs par to, kā Jūs rīkojaties šajā konkrētajā gadījumā: vai kaut kur aprakāt, izkaisījāt vai kaut kur saglabājāt. Šis ir tradīciju un sociālās morāles jautājums.

Īpašas vietas, kur glabāt urnas („kolumbārijs”), arī pagaidām netiek piedāvātas.

Tieši tāpēc visizplatītākais variants ir apbedīšana uz jau esošajām ģimenes vietām kapsētā. Tāda gadījumā, varbūt, Jūs interesēs informācija par biournām, kura ir publicēta vietnē www.karals.lv.

Vispār Latvijā, pēc būtības, daudzveidīgo urnu lielākā izvēle tiek piedāvāta Rīgas krematorijā (www.rigaskrematorija.lv) un „Krematorija  apbedīšanas nams” Valmierā (www.krematorija.lv).